Wykończenie luksusowego domu

staircase-347318_1280

Jestem architektem wnętrz. Lubię swoją pracę, daje mi ona sporo satysfakcji. Chociaż czasami miałabym ochotę powiedzieć klientowi co naprawdę myślę o nim i o jego pomysłach. Niektórzy myślą, że jak mają dużo pieniędzy, to wolno im wszystko. Łącznie z pomiataniem innymi ludźmi. Staram się unikać takich zleceń, ale jak wiadomo, tam można najlepiej zarobić.

A kasa niestety jest mi bardzo potrzebna. Ostatnio dostałam zlecenie urządzenia domu pewnej wielkiej i bardzo bogatej gwiazdy. Długo się wahałam, ale ostatecznie postanowiłam przynajmniej jechać i porozmawiać. Oraz oczywiście zobaczyć dom. Wbrew moim obawom, właścicielka nie była taka jaką widzimy ją w mediach. Owszem, miała pieniądze. Ale była też bardzo ciepła i przyjazna. Rozmawiałyśmy o jej oczekiwaniach co do wystroju domu. Powiedziała, że jej zależy tylko na jednym. Chce mieć doskonałe, luksusowe podłogi drewniane.

Podobno ma jakiś uraz z dzieciństwa, kiedy to musiała ręcznie szorować deski na podłodze starej chałupy. Ponieważ nie miałam ograniczeń co do finansów, mogłam zaproponować jej naprawdę wyjątkową podłogę. Zaproponowałam też, aby wykonać równie luksusowe schody drewniane. Tworzyłoby to jednolitą całość. Przygotowałam jej wizualizację.

Powiedziała, że właśnie o to jej chodziło. Usłyszałam od niej wiele komplementów, których się nie spodziewałam. Teraz musiałam tylko wszystko to zorganizować. Mój zaprzyjaźniony producent podłóg drewnianych powiedział, że jest w stanie zrobić taką podłogę, tylko że to będzie kosztowało i długo trwało. Trochę się zdziwił jak powiedziałam mu, że cena nie ma znaczenia. Ale i też bardzo ucieszył. On lubi wyzwania, wierzę że sobie z tą podłogą poradzi. Obiecał też dać mi namiar na sprawdzonego stolarza, który wykona zaprojektowane przez mnie schody. Powiedział, że ręczy za niego głową. To mi wystarczy.