Wycieczki organizowane coraz bardziej popularne

1

Statystyki dotyczące wyborów urlopowych Polaków są nie do zakwestionowania – okazuje się, że coraz częściej klienci decydują się na wycieczki organizowane, zamiast tak często wybieranych jeszcze jakiś czas temu wycieczek organizowanych samodzielnie. Oczywiście zainteresowanie klientów kierowane jest przede wszystkim w stronę wycieczek zagranicznych, bowiem w Polsce większość z turystów radzi sobie bardzo dobrze samodzielnie. Okazuje się jednak, że nawet i w Polsce, coraz więcej ludzi docenia wycieczki zorganizowane, podczas których towarzyszy im pilot określany również mianem przewodnika. Ludzie wykazują coraz większe zainteresowanie miejscem, jakie zwiedzają, nie chcą zwiedzać wyłącznie knajpek, lubią posłuchać opowieści o historii konkretnego miejsca bądź zabytku. To bardzo dobra zmiana, którą da się zauważyć.
2Zainteresowanie organizowanymi wycieczkami potwierdzają również przedstawiciele firmy Primoris, biura, które zajmuje się przede wszystkim wycieczkami w góry. Ich zdaniem, coraz więcej osób chce spędzać w górach nie tylko wakacje zimowe, ale i letnie – rezygnują z wycieczek w ciepłe kraje na rzecz zupełnie nowych atrakcji zimowych. Powodem tego stanu rzeczy jest nie tylko niekorzystna sytuacja polityczna, jaka panuje w wielu miejscach, ale też po prostu – najzwyczajniej w świecie, chęć odmiany, poszukiwanie nowych wrażeń, chęć spróbowania alternatywy. Dlatego właśnie coraz częściej to wyjazd na narty jest wybierany jako alternatywa wyjazdu w ciepłe kraje.
Oferty narty last minute są coraz bardziej oblegane i coraz szybciej wyszukiwane. Zauważa się, że ludzie coraz chętniej wybierają się też na narty samolotem, nie boją się tego rozwiązania i co najważniejsze, wiedzą, że czas to pieniądz, a więc lepiej jest poświęcić nieco więcej pieniędzy, ale oszczędzić czas. Bardzo ciekawą alternatywą i coraz częściej wybieraną opcją jest Ski Safari, a więc zwiedzanie codziennie innych kurortów i stoków autokarem. Jak wskazują specjaliści z primoris.pl, wzrostowa tendencja do wybierania wakacji „na zimno” będzie się utrzymywać. Tylko w ostatnim roku zainteresowanie wzrosło o kilka procent i cały czas się powiększa!