Wszystko o zgadze, czyli kiedy zacząć ją leczyć i jakie środki stosować?

headache-1540220_1280

Coraz więcej osób musi stawić czoła zgadze. Nie ma co ukrywać, zgaga jest jedną z tych chorób, które są poniekąd związane z rozwojem cywilizacji. Coraz szybsze tempo życia zmusza nas do tego, by jeść byle co i byle gdzie, wlewać w siebie hektolitry kawy, a w weekend relaksować się przy alkoholu.

Zgagę należy leczyć już od samego początku, czyli w momencie zauważenia pierwszych objawów. Gdy zaczyna nas piec w gardle, męczymy się z kwaśnym odbijaniem, to już wtedy warto sięgnąć po specjalne lekarstwa na zgagę.

Skuteczne tabletki na zgagę bez recepty

Udając się do apteki, farmaceuta może zaproponować nam różne leki na zgagę. Które z nich będą najbardziej skuteczne? Czy powinniśmy wybrać tabletki do ssania, zwykłe tabletki, czy może płyny? Wszystko zależy od stopnia nasilenia problemu oraz od tego, jak bardzo skuteczne leczenie chcemy zastosować. Jeśli dopiero pierwszy raz w życiu odczuwamy zgagę i nie jest ona bardzo silna, to można skusić się na pastylki do ssania lub syropy, które łagodzą kwas w żołądku.

]W innych przypadkach lub wtedy, gdy zależy nam na wyborze jak najlepszego produktu, powinniśmy sięgnąć po nowoczesne tabletki na zgagę bez recepty – tzw. inhibitory pompy protonowej. Tego typu leki są najskuteczniejsze, ponieważ nie koncentrują się tylko na łagodzeniu objawów, ale przede wszystkim działają tam, gdzie problem się zaczyna, czyli blokują nadmierne wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Leki farmakologiczne to podstawa walki ze zgagą, którą można rozszerzyć o domowe metody i zmianę sposobu odżywiania się. Unikając żywności przetworzonej, rezygnując z picia kawy, mocnej herbaty i alkoholu, rzucając palenie, odstawiając tłuste potrawy i fast-foody, na pewno osiągniemy jeszcze lepsze rezultaty. Dodatkowo, każdego ranka możemy wypić wcześniej przygotowany napar z siemienia lnianego, który nie tylko złagodzi żołądek, ale również przyniesie wiele innych korzyści zdrowotnych, szczególnie związanych z trawieniem i metabolizmem.

Źródło: http://www.controloccontrol.pl/