Usługi pocztowe – Paczkomt

inpost9

Sprzedaż przez internet jest coraz bardziej popularna. Mało kto nie robi zakupów w ten sposób, gdyż jest to oszczędność czasu, można o dowolnej porze usiąść spokojnie z laptopem i zastanowić się, co potrzebujemy. Jest to też dobry sposób na relaks.

Bardzo często jest tak, że sklepy internetowe maja w swojej ofercie bardzo atrakcyjne artykuły w dużo niższej cenie – o wiele bardziej opłaca się zrobić zakupy przez internet, ponieważ wtedy możemy kupić więcej za mniej. Warte uwagi są również aukcje internetowe. Można na nich wypatrzyć fajne rzeczy w dobrych cenach.
Jednak zawsze należy zwrócić uwagę na cenę za przesyłkę, która w drastycznych przypadkach może przekroczyć cenę za zakupiony towar. Ważne jest też, żeby towar nie zaginął po drodze i bardzo pomocna jest tu możliwość śledzenia przesyłki. Firmy kurierskie pracują z reguły dość sprawnie, ale ich usługi bywają drogie, tak więc nie każdy decyduje się na taki transport.

 

inpost5
Najtańsze przesyłki są oferowane przez InPost usługi pocztowe – można skorzystać z usługi kurierskiej InPost, przesyłki poleconej ekspresowej lub wybrać dostawę do paczkomatu. Na ekspresowe listy cennik jest bardzo atrakcyjny. Jednak chyba najlepszą ze wszystkich oferowanych przez InPost usług, jest paczkomat.
Jest to bardzo wygodna forma, ponieważ przez całą dobę i przez siedem dni w tygodniu, jest on dostępny, a kurierzy pracują także w soboty. W niektórych paczkomatach można zapłacić kartą. Na taką formę wysyłania czy odbierania zamówień, decyduje się coraz więcej osób. Obsługa paczkomatu nie jest skomplikowana, wystarczy czytań kolejne polecenia na ekranie i według nich postępować.

 
Kolejnym plusem tych urządzeń jest to, że aby odebrać przesyłkę, nie trzeba stać w kolejce – korzystając z usługi paczkomatu InPost, istnieje możliwość bezpłatnego zwrotu towaru. Allegro aukcje internetowe bardzo często oferują takie rozwiązanie. Mieszkańcy dużych miast mają szeroki dostęp do paczkomatów, ale także w mniejszych miejscowościach są one coraz bardziej popularne. System różnej wielkości skrzynek, umożliwia wysyłanie także nieco większych przedmiotów. Niestety istnieją też wady takiej formy realizacji zamówień. Szczególnie dają się one we znaki w okresie przedświątecznym, gdy zamówienia są zwielokrotnione.

 

inpost6
Problem dotyczy niewystarczającej ilości skrytek w paczkomacie i wtedy może zaistnieć sytuacja – że jednak okres oczekiwania na przesyłkę zostanie wydłużony. Problem ten po części został rozwiązany, poprzez umożliwienie odebrania opłaconej paczki u oczkującego przy paczkomacie kuriera InPost. Zostaje wysłany do odbiorcy przesyłki sms z informacją, że z powodu przepełnionego paczkomatu, paczkę można odebrać w konkretnych godzinach u oczekującego w oznakowanym samochodzie kuriera, przy wybranym przez nas paczkomacie, podając te konieczne dane, które wpisuje się przy standardowym odbiorze paczki. Inny problem, to zdarzające się czasem awarie tego urządzenia. Takie sytuacje należy starać się przyjmować na spokojnie i ze zrozumieniem, gdyż złość i irytacja nic tu nie pomogą.