Ukoić nerwy w Krakowie

dzieciecy1

Psycholog w Krakowie – gdy coś nie gra z emocjami. Polacy już oswoili się z psychologami. Kiedyś pójście do psychologa było skutecznie ukrywane przed znajomymi. Dziś dużo łatwiej mówić nam o swoich problemach natury emocjonalnej. Także terapia nie budzi skojarzeń wyłącznie z amerykańskim filmem, w którym udręczony życiem pacjent zwierza się psychologowi siedząc na wygodnej kanapie.

Powody do wizyty u psychologa są tak różne – jak różni są ludzie: lęki, fobie, zaburzenia odżywiana jak anoreksja, bulimia i kompulsywne objadanie się, wszelkie nerwice, hipochondria, problemy z koncentracją, niepowodzenia w nauce, a także nieumiejętność samodzielnego podejmowania decyzji. Psycholog może dzięki zadawanym pytaniom dotrzeć do źródła problemów, a także pomóc w wyleczeniu choroby jeszcze zanim zostaną podane leki.

doktor4

Psychologia jest obecnie nauką tak zaawansowaną – że specjaliści mają do wyboru różne rodzaje terapii, metod i podejść. Są to m. in. psychoanaliza, logoterapia, terapia poznawczo-behawioralna, psychologia Gestalt i inne. Podstawa to pomóc pacjentowi odnaleźć się we własnej historii, zrozumieć uwarunkowania rodzinne i społeczne, odszukać siebie samego i nauczyć sobie radzić zarówno z trudnymi emocjami jak lęk i złość jak i z nadmiarem tych dobrych – jak radość i szczęście. Emocje same w sobie nie są złe, ale jako ludzie dojrzali musimy umieć nad nimi panować.

Seksuolog w Krakowie – co chciałbyś wiedzieć o seksie? Nie bój się pytać!

Kto pyta, nie błądzi, ale rzecz wiadoma – że w kwestii tak intymnej jak seks zwierzanie się przyjaciółce lub wyszukiwanie informacji w internecie może okazać się niewystarczające. „Miłość jest lekarstwem na wszystkie choroby”. U seksuologa dowiesz się nie tylko jak tę miłość rozgrzać – co ratuje niejedno małżeństwo, ale również poznasz przyczyny oziębłości seksualnej czy wzajemnego niedopasowania. Tak naprawdę nie ma takiego związku, i takiego seksu, nad którym nie można by popracować, stąd w razie trudności warto poradzić się eksperta.

Seksuolog wskaże drogę także w cięższych przypadkach – molestowanie seksualne czy zranienia z okresu dzieciństwa mogą mieć ogromny wpływ na późniejsze przeżywanie seksualności w małżeństwie. Gdy kobiecie lub mężczyźnie seks kojarzy się z bólem, trzeba pomóc obojgu partnerów w przezwyciężeniu tego problemu. Również nieradzenie sobie z autoerotyzmem, uzależnieniem od pornografii czy własną orientacją seksualną to powody, dla których warto odwiedzić seksuologa.

dzieciecy1

Psychiatra w Krakowie – gdy życie wymyka się spod kontroli

Poważne problemy psychiczne mogą mieć podłoże genetyczne – być wynikiem poważnych zranień z okresu dzieciństwa lub późniejszego, urazów psychicznych jak wypadek, doświadczenia wojenne bądź zażywania substancji psychoaktywnych. Choroba psychiczna – bez względu na to czy jest to depresja, choroba dwubiegunowa, zaburzenia lękowe, histeria czy fobia wręcz uniemożliwiająca kontakty z otoczeniem – powoduje cierpienie. Lekarz psychiatra zasugeruje jakie w takim wypadku brać leki lub wskaże właściwą terapię psychiczną.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

salvate logo