Styl żeglarski w domu

OQK5620 (Kopiowanie)

Dzięki zakupie własnego domu lub mieszkania, zyskuje się możliwość urządzenia pomieszczeń według własnego stylu. Na wynajmowanej stancji nie jest to już takie oczywiste. Wiele jest dostępnych inspiracji, jak choćby na stronach internetowych czy w kolorowych katalogach firm, ale i tak trudno jest czasami zdecydować, jak urządzić własne cztery kąty. Część ludzi stawia na różnorodność i każde pomieszczenie dekoruje w innym tonie. 

 

Jednym ze stylów godnych polecenia jest marynistyczny. Jest on modny nieprzerwanie od lat. Dzięki jasnym barwom daje uczucie świeżości i relaksu.

 

Na jakich motywach skupić się, by urządzić mieszkanie w tym stylu? Pierwszym krokiem będzie na pewno przemalowanie ścian. Czysta biel, żółty, niebieski czy granat – to kolory, które tutaj królują. Można również spotkać odpowiednio dobraną zieleń. Wszystko, co w rzeczywistości znajduje się w otoczeniu morza, powinno się sprawdzić. Można tutaj świetnie wykorzystać starą boazerię ścienną, która pomalowana biała farbą, przypominać będzie deski pokładu.

 

Dekoracje żeglarskie mogą być łatwo wprowadzone do wnętrza,dzięki użyciu plecionych koszów czy sznurów. Można użyć sznurka, jako uchwytu szuflady czy poręczy przy schodach. Trudno sobie wyobrazić ten styl bez koloru czerwonego. Jest on jednak używany raczej, jako dodatek na przykład w postaci wiszącego koła ratunkowego lub czerwonych pasków na poduszce. Dekoracje marynistyczne to nie tylko muszelki, kotwice czy beczułki po winie. Odpowiedni charakter wnętrzu można nadać poprzez użycie naturalnych płóciennych materiałów. Będzie to juta lub bawełna w postaci narzut, poduszek czy siedzisk. Wiszący na werandzie lub w pokoju hamak, będzie również pasującym elementem. Pozwoli na relaks i marzenia o morskich podróżach.

 

Styl marynistyczny należy do jednych z najchętniej wybieranych. Jest głównie spotykany w łazienkach i na werandach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić go do całego domu.

Zobacz też: Dekoracje żeglarskie| Snob Shop