Stawianie baniek u dzieci i dorosłych

stockvault-stethoscope129087

Kiedyś stawianie baniek było bardzo popularną metodą walki z różnymi dolegliwościami, a bańki na przeziębienie były znane każdemu. Obecnie bańki znów wracają do łask: wykorzystuje się je do walki z przewlekłymi chorobami, przeziębieniami, dolegliwościami bólowymi, a nawet do walki ze stresem. Można je stawiać zarówno dorosłym osobom jak i dzieciom, które mają ukończony rok życia. Najbardziej efektywna staje się kuracja wykonywana raz na dwa/ trzy dni. Dzięki stawianiu baniek organizm zostaje pobudzony do walki z chorobą.


Bańki a zapalenie oskrzeli. Jakie rodzaje baniek będą najlepsze? Bańki klasyczne stawiane przez nasze babcie były szklane, przeznaczone do stawiania na gorąco. Miały w odpowiedni sposób przyssać się do działa- ich działanie było naprawdę bardzo silne. Obecnie na rynku obok klasycznych baniek znajdziemy także bańki szklane do stawiania bez użycia ognia.

Ten rodzaj baniek posiada specjalny wentyl do odsysania powietrza z wnętrza bańki za pomocą dołączonej pompki. Jeśli chcemy stawiać bańki naszemu dziecku, najlepiej będzie postawić na właśnie takie bańki bezogniowe dla dzieci. Trzeci rodzaj baniek to bańki gumowe- podciśnienie we wnętrzu takiej banki powstaje samoczynnie poprzez rozprężenie ściśniętej gumy.

Wszystkie te rodzaje baniek bez problemu znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych.