Stawianie baniek, czyli jak leczyć bez antybiotyków

Leczenie bańkami może zastąpić antybiotyk

W przypadku choroby jedną z możliwości jest pójście do lekarza, który ewentualnie zaaplikuje nam leczenie farmakologiczne, oczywiście w zależności od obrazu choroby. Na szczęście są też inne możliwości, mianowicie rozejrzenie się za metodami leczenia naturalnego.

Leczenie bańkami może zastąpić antybiotyk

Leczenie bańkami może zastąpić antybiotyk

Kiedyś stosowano sok z malin, cebuli czy czarnego bzu. Te przepisy znane od lat nadal doskonale funkcjonują i warto po nie sięgać. Cudowne właściwości czosnku bulwowego czy niedźwiedziego też nie są dla nikogo tajemnicą. Trochę bardziej zapomniane są bańki próżniowe, które w przeszłości stosowały nasze babcie i mamy. Trzeba było tę sztukę doskonale opanować, gdyż bańki podgrzewało się nad płomieniem i takie ogrzane stawiało na plecy. Osoby wtajemniczone w tę sztukę wiedziały bardzo dokładnie, jak stawiać bańki, by nie zaszkodzić i nie oparzyć.

Banki bezogniowe

Obecnie są dostępne na rynku bańki bezogniowe. Stosując ten produkt nie ma obawy, że się poparzy chorą osobę. Nadal trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, jednak są one o wiele przyjaźniejsze i łatwiejsze w obsłudze, niż te z przeszłości. Do naturalnych metod leczenia zaliczamy również homeopatię i terapię solami Schusslera. Preparaty te zyskują coraz większą liczbę zwolenników, gdyż coraz więcej osób chce odsunąć jak najdalej konieczność stosowania antybiotyków czy chemioterapeutyków.

Nadal ważna jest jednak profilaktyka, by jak najrzadziej chorować. Zdrowy tryb życia zawsze się opłaca.

Więcej o tym jak stawiać bańki możesz przeczytać na stronie medplus.pl