Sprowadzanie zwłok naszych bliskich

sprowadzanie zwłok

Każdy przeżywa w swoim życiu te smutne chwile kiedy umiera ktoś bliski. Jest to pora żalu po stracie, zaskoczenia nagłą śmiercią i psychicznego rozstania z osobą, którą się znało, którą się kochało, która dla nas znaczyła bardzo wiele. Żal po stracie, stres, załamanie, nie pozwalają nam działać racjonalnie, jak na co dzień. Myśli, biegnące w zupełnie innym kierunku niż codzienne sprawy, przywołują wspomnienia, wspólnie przeżyte chwile szczęścia, radości i wspólne smutki. Nie jesteśmy w stanie skupić się nad sprawami doczesnymi. Łzy napływają same do oczu i pragniemy samotności, kontemplacji, chwili zadumy nad życiem i śmiercią. Kiedy żałoba pogrąża nas w smutku, kiedy nie można zebrać myśli, uciekamy w świat wewnętrzny, który odgradza nas niekiedy całkowicie od spraw przyziemnych.

Niestety, żałoba to nie tylko ból i łzy, to również konieczność zadbania o szczątki bliskiej osoby. Jest to czas kiedy należy się również uporać z problemami codziennymi. Kiedy osoba nam bliska odchodzi z tego świata, pozostawia nam również bagaż rzeczy do załatwienia. Niestety, takie jest życie. Gdy jesteśmy razem z nią do końca, jest łatwiej.

Zdarza się, niestety, często, że nie mieszkaliśmy razem. Odległość, która nas dzieliła wymaga teraz dodatkowych działań. Sprowadzanie zwłok na miejsce pochówku to obowiązek bliskich, którzy pozostali. Jeszcze większe trudności nastręcza sprowadzanie zwłok z zagranicy. To nie są rzeczy, o których chcielibyśmy myśleć w takiej chwili.

Kiedy stwierdzimy, że nie damy rady tych wszystkich formalności załatwić, czy to przez wzgląd na swój stan psychiczny, czy też nieumiejętność radzenia sobie w takiej sytuacji, mamy wówczas możliwość scedować wszystkie te czynności wyspecjalizowanej firmie, która wszystko za nas załatwi. Zdejmie z nas ciężar obowiązków formalnych i pozwoli w spokoju i skupieniu przeżywać czas żałoby.

Zobacz też: sprowadzanie zwłok z zagranicy | Epitafium-przewozy.pl