Słodycze okolicznościowe i nie tylko

czekoladki na prezent, na ślub bądź inne okazje

Producenci słodyczy prześcigają się w pomysłach na atrakcyjne opakowania swoich produktów. Dzięki temu przyciągają uwagę potencjalnych klientów. Jedną z opcją są cukierki okolicznościowe czy też czekoladki z napisem.

Słodycze na Boże Narodzenie
W okresie przedświątecznym prawdziwym hitem są czekoladki z napisem „Wesołych Świąt”. Najczęściej są także ozdobione motywem choinki lub Świętego Mikołaja. Dzięki temu nie tylko rozpieszczają podniebienie swoim słodkim smakiem, ale także stanowią fantastyczną ozdobę świątecznego stołu. Producenci oferują również czekoladki, które można powiesić na choince; niegdyś zgodnie z tradycją świąteczne drzewko ozdabiane było kolorowymi lizakami – dziś można kupić w tym celu rozmaite słodycze, od czekoladowych po landryny. Z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dla siebie.
Słodycze na ślub
Praliny, czekoladki z napisem czy krówki ślubne na stałe wpisały się już w tradycję weselną. Słodycze te są rozdawane gościom przy okazji wręczania prezentów. Taki słodki gest zyskał uznanie wielu osób, dlatego co raz chętniej nowożeńcy zamawiają słodycze udekorowane motywami ślubnymi (na przykład gołębiami, obrączkami, sercami i tym podobne), aby poczęstować nimi swoich gości.
Słodkie walentynki
Wśród okoliczności, podczas których można wręczyć słodycze nie mogło oczywiście zabraknąć walentynek. Czekoladki w kształcie serc to najpopularniejszy prezent z okazji dnia zakochanych. Jego największą zaletą jest uniwersalność, ponieważ można je podarować zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.
Reklama na słodko
Nie tylko wyjątkowe okoliczności skłaniają ludzi do zamawiania słodyczy w specjalnych opakowaniach. Co raz większą popularnością cieszą się krówki reklamowe (lub inny rodzaj słodyczy – między innymi lizaki, praliny czy landryny), które właściciele firm rozdają swoim klientom. Na ich opakowaniu nadrukowane jest logo firmy, więc stanowią świetną reklamę dla przedsiębiorstwa.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź: czekoladki z napisem