Rozwój niemowlaków, przedszkolaków i starszych dzieci

kids-1093758_1280

Dziecko powinno się rozwijać od pierwszych lat życia. Jednak żeby ten rozwój przebiegał jak najbardziej efektywnie, potrzeba zainwestować w dziecko i jego codzienne zajęcia.

schoolgirl-990795_1280

Taka inwestycja może przebiegać wielotorowo – rozpocząć można od zakupu zabawek edukacyjnych, jednak z czasem przestaje to stymulować dziecko. Wtedy pojawiają się opcje takie jak kluby malucha, czy w późniejszym czasie dodatkowe zajęcia. W większych miastach istnieją liczne propozycje dla dzieci w różnym wieku. Dostępne są tu dwujęzyczne przedszkola czy prywatne szkoły, które pomagają dziecku się integrować, rozwijają jego wyobraźnię i uczą pracy w grupie. Istnieją liczne placówki, które warto odwiedzić i zainteresować się ich ofertą. Szkoła z zajęciami dodatkowymi w Krakowie czy Warszawie to gwarancja tego, że dziecko nabędzie nowe umiejętności, przydatne zarówno na późniejszych etapach nauki, jak i w codziennym życiu.

Zajęcia dodatkowe takie jak język angielski, modelarstwo czy plastyka sprawiają, ze dziecko uświadamia sobie, jakie są jego mocne strony i co sprawia mu przyjemność. Jest to istotne już od najmłodszych lat. Już przedszkolak zdaje sobie sprawę z tego, co może stanowić jego hobby, co lubi robić i jakie zajęcia go naprawdę wciągają.

painting-1673774_1280

Poza korzyścią, jaką niewątpliwie jest nauka decyzyjności, zyskuje również rodzic. Dziecko uczęszczające na zajęcia jest znacznie bardziej poukładane niż reszta rówieśników. Uczy się dyscypliny i potrafi skoncentrować się na jednym zajęciu. Jest to przydatne również dla rodziców, którzy nie muszą wkładać tak wiele energii w opanowanie sił witalnych dziecka.

No i w końcu najważniejsza korzyść – wykształcenie. Dziecko, którego umysł jest stymulowany od najwcześniejszych lat, znacznie szybciej przyswaja wiedzę. Zajęcia pozalekcyjne ułatwiają zrozumienie pewnych procesów. Mózg dziecka stale pracuje, więc nowe wiadomości zapamiętywane są znacznie łatwiej. Jednak nie trzeba się również martwić o to, że nasza pociecha będzie przytłoczona nadmiarem obowiązków – często takie zajęcia są połączeniem nauki i zabawy. Przykładowo dziecko uczy się angielskiego w codziennych sytuacjach podczas wycieczek, czy też poznaje nowe słówka, śpiewając ulubione obcojęzyczne piosenki. W ten sposób za jednym zamachem spędza czas na zabawie i doszkala się.

learning-164331_1280

Zajęcia w prywatnych szkołach są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu przez dziecko. Są również znacznie lepszą formą na naukę niż świetlica. Wysłanie dziecka na zajęcia, które sprawiają mu przyjemność, jest nie tylko korzystne dla rozwoju dziecka, lecz także przynosi niewymierne korzyści jeśli chodzi o jego psychikę i współpracę w społeczeństwie. Zachęca się już rodziców najmłodszych dzieci do zapisywania ich na wybrane zajęcia. To doskonała forma spędzania wolnego czasu. Nie powinno się takich zajęć traktować, jak przykrego obowiązku, bo jest to wspaniały czas – zabawy, nauki, poznawania nowych dzieci i nowych przedmiotów. Wystarczy wybrać dogodną szkołę językową, przedszkole czy klub malucha. Oferta dostosowana jest do wieku dzieci.