Przesyłki

inpost10

Istnieje dzisiaj wiele firm obsługujących przeróżne przesyłki i wysyłki, Poczta Polska to już nie jedyny spedytor, który ma nieograniczony monopol na wysyłki masowe i indywidualne. Powstałe firmy kurierskie przywożą nam nasze paczki pod sam dom, kurierzy umawiają się z nami co do minuty, kolejne firmy wysyłkowe konkurując ze sobą dbają o każdego klienta. Wysyłka paczek to dzisiaj czynność bardzo prosta i łatwa.

Wszelkiego rodzaju nasze zakupy na portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych są obsługiwane właśnie przez takich kurierów – nawet paczki pobraniowe inpost (https://inpost.pl/pl/dla-biznesu/oferta), który posiada swoje paczkomaty proponuje nam odebrać w takim miejscu i uregulować tam wszelkie opłaty za zakupiony towar. Paczki są ubezpieczone, dostarczone najczęściej w stanie nie uszkodzonym, kurierzy przyjmują również nasze wpłaty, które trafiają na konta nadawców w ciągu 5 dni roboczych. Dzisiaj wiele sklepów internetowych rozsyła zakupy klientom za pobraniem, starają się, by klient nie obawiał się, że zrobi wpłatę a towaru nie otrzyma, działanie przesyłki za pobraniem jest niezwykle proste. Adresat wysyła paczkę, a kurier nam ją dostarcza, a my płacimy kurierowi kwotę należną, która z kolei jest przekazana na konto adresata. Koszt takiej imprezy to 3,50 złotego.

inpost6

Usługa pobraniowa ma wiele zalet, zwłaszcza – jeżeli robimy zakupy w sklepie, do którego nie mamy jeszcze zaufania. Firmy kurierskie starają się dbać o klienta ich propozycje cenowe i usługowe są coraz to bardziej korzystne dla klientów, zarówno wysyłających jak i odbierających przesyłki. W internecie możemy pobrać wszelkie formularze wysyłkowe, które wypełnimy jeszcze przed wysłaniem danej przesyłki, cenniki są uzależnione od wielkości przesyłki i odległości jej wysłania. Wszystkie dane, poszczególnych firm kurierskich są umieszczone na stronach danych kurierów, możemy się z nimi zapoznać i zawsze wybrać opcje, które będą nam najbardziej odpowiadały.

inpost9

Najczęściej wszelkie firmy kurierskie mają podpisane umowy z kontrahentami – którzy wysyłają dużo paczek i przesyłek, dają im specjalne oferty uzależnione od ilości transakcji przeprowadzanych w jednym miesiącu. Kurierzy istnieją tylko dzięki przesyłkom, które przewożą, dlatego klienci wysyłający paczki są dla nich bardzo ważni i istotni.
Wszelkiego rodzaju przesyłki za pomocą firmy kurierskiej możemy wysłać już nie tylko w kraju ale i za granicę, popularne usługi door in door, to propozycje naszych rodzimych kurierów, opłaty za takie paczki są różne w zależności od rodzaju i wielkości przesyłki.