Jak pozbyć się problemów ze snem?

Beautiful Hispanic Woman Sleeping.

Kolejną noc spędzasz przewracając się z boku na bok, a sen nie nadchodzi? Masz już dość tego, że w dzień jesteś senny, a nocą zamiast spać bezskutecznie liczysz owce? Zobacz, co zrobić, by pozbyć się problemów ze snem.

Odpocznij lub…. zmęcz się

Te dwie rady tylko pozornie są ze sobą sprzeczne, w rzeczywistości jedna lub druga z nich może nam pomóc pozbyć się problemów z zasypianiem. O tym, którą wybrać zależy od nas samych i przyczyn, z jakich nie możemy zasnąć. Jeśli głównym winowajcą bezsenności jest przemęczenie, zbyt duża odpowiedzialność, która na nas ciąży czy nadmiar obowiązków. Wówczas receptą na bezsenność może być odpoczynek z dala od tego, co nam doskwiera. Czasem wystarczy odciąć się od świata na kilka dni, czasem potrzeba więcej czasu, ale warto udać się na łono natury i tam naładować swoje akumulatory, odrywając się od męczącej codzienności.

Nie na wszystkich to działa dobrze, bo nie wszyscy potrafią odciąć się od problemów, które ich dręczą. Wówczas pomocny może być wysiłek fizyczny. Jednym pomaga bieganie, innych wyprawa wysokogórska, a jeszcze inni majsterkują lub rąbią drewno. Każdy powinien znaleźć swój sposób wyładowania emocji lub sposobu na przemyślenia, ale wysiłek fizyczny zawsze będzie temu sprzyjał.

A może leki?

Są jednak sytuacje, w których opisane wyżej metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wówczas nie należy zwlekać i dłużej męczyć się z bezsennością, lecz kupić lek na sen bez recepty. Zawarte w nim substancje pomogą ukoić nerwy i będą remedium na problemy ze snem.

Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-na-sen/