Pościel dla niemowlaka

pościel dla dzieci

W przypadku pościeli dla dzieci liczy się nie tylko wygląd, ale przede wszystkim rodzaj zastosowanego materiału. Jaka pościel dla niemowlaka najlepiej się sprawdza? Co warto wiedzieć, wybierając pościel dla małego dziecka? Od rodzaju materiału zależy poczucie ciepła i miękkości. Ważna jest też oczywiście wytrzymałość tkaniny oraz sposób czyszczenia. Pościel haftowana dla dzieci z dodatkiem materiałów syntetycznych szybko schnie i łatwo się prasuje. Nie jest jednak polecana dla niemowlaków. W przypadku tak małych dzieci lepiej zdecydować się na tkaniny naturalne – jedwab, len, wełnę czy bawełnę.

Wciąż największą popularnością cieszy się pościel wykonana z bawełny. Materiał ten pozwala bowiem skórze malucha oddychać, odprowadza wilgoć i jest miły w dotyku. Poza tym bawełnę można prać w wysokiej temperaturze. Poza tym nie da się ukryć, że liczy się także kolorystyka. To w końcu na nią zwraca się w pierwszej kolejności uwagę. Dla niemowlaków dobrym rozwiązaniem jest pościel dwukolorowa, bo małe dzieci rozróżniają tylko kilka mocnych barw. Dobrej jakości pościel dziecięca jest także antyalergiczna. Kiepska tkanina może niestety na delikatnej skórze malucha wywołać uczuleniową reakcję. Bardzo ważne jest też regularne i częste pranie pościeli. Kurz i roztocza również uczulają. W związku z tym, że maluch dużo śpi, to najlepiej prać pościel co najmniej raz na tydzień.

Pościel wełniana jest nieco droższa od bawełnianej. Jednak w tym przypadku właściwości cieplne są wyższe. Doskonale chroni przed zimnem w chłodniejsze dni. Sprawdza się też latem, bo zapewnia dobrą wentylację. Ponadto skutecznie dostosowuje się do temperatury ciała dziecka. Nie przyciąga kurzu, a więc jest idealna dla alergików. Podobnie jest zresztą w przypadku jedwabiu. Pościel z niego wykonana jest miła w dotyku i działa uspokajająco na układ nerwowy.

Niektórzy rodzice decydują się także na pościel wykonaną z lnu. To materiał przewiewny, który doskonale izoluje ciepło. Poza tym wykazuje właściwości antyalergiczne i antystatyczne. Wadą tego materiału jest fakt, że szybko się gniecie i trzeba go często prasować.

Podczas zakupu pościeli dla dzieci kluczową kwestią jest rodzaj wykorzystanego materiału. Powinien być on naturalny. Domieszki syntetyczne w przypadku małych dzieci nie są wskazane. Warto też sprawdzić, jakie właściwości ma dany materiał i w jakiej porze roku się najlepiej sprawdza. W przypadku małych dzieci kluczowym elementem jest wytrzymałość, a także łatwość czyszczenia i antyalergiczność.

Zobacz też: Pościel haftowana, pościel dla niemowląt | http://szwalniasnow.pl