Poręcze schodowe – czym kierować się przy zakupie?

164915

Każdy kto zabiera się za remont domu poszukuje najlepszych i najładniejszych rozwiązań dla swojego domu. W dzisiejszych czasach nie możemy narzekać na brak sklepów i dostępności jakichkolwiek produktów na rynku. Oprócz wielu standardowych rozwiązań, można również zamawiać produkty unikatowe, robione według specjalnego zamówienia.


Ciekawym elementem wystroju wnętrza, choć z początku może wydawać się niepozorny, jest poręcz schodowa. To z pozoru niedoceniana część domu. Jednak właściwie dobrana dodaje wnętrzu wyjątkowego, indywidualnego charakteru. Musi być dopasowana do stylu pomieszczenia. Może być dopasowana do różnych stylów: być nowoczesna, zrobiona z metalu bądź szkła. Może być także bardziej tradycyjna – z drewna. Możliwości jest naprawdę wiele.

schody-drewnianePoręcze na schody muszą przede wszystkim spełniać jeden warunek – muszą zabezpieczać schody i ich użytkowników przed ewentualnym upadkiem. Funkcja estetyczna jest jednak równie ważna. By odnaleźć rozwiązanie idealne dla naszego domu i by dobrać właściwe poręcze schodowe, warto zrobić mały rekonesans rynku. Oceńmy jaki styl dominuje w naszym domu i na tej podstawie rozpocznijmy poszukiwania. W tym celu należy zwiedzić trochę sklepów i porozmawiać ze sprzedawcami. Oni doradzą nam, pokarzą katalogi. W nich znaleźć możemy wiele inspiracji.

Końcowym zadaniem jest dokonanie właściwych pomiarów klatki schodowej i zamówienie poręczy odpowiadających konkretnym parametrom. Dobrze przemyślane zakupy sprawią, że nasz dom stanie się wyjątkowy i bardzo urokliwy.

Więcej o tym jak wybrać poręcze do schodów znajdziecie na: http://schody.velset.pl/94.akcesoria/99-dodatki-do-schodow