Ogród radości

flowers-2209817_1280

Przydomowy ogród to źródło naszej chluby. Jest to swoista duma z naszej wyczerpującej dbałości o każdy szczegół ogrodowej układanki. Po skończonej pracy działka odwdzięcza się nam kwitnącymi kwiatami, równomiernie rosnącą trawą i rozłożystymi drzewami, które dają upragniony cień podczas uciążliwych upałów. Co jednak należy czynić, aby pielęgnowanie roślin było naszą przyjemnością?
Fundamentem prawidłowego wzrostu flory jest podłoże, czyli trawa. Nawóz do trawy zapewnia należyte rozkrzewienie i wzrost zieleni. Rozpoczęcie prac przypada, gdy ziemia jest jeszcze wilgotna, natomiast rośliny zdążyły już obeschnąć. Wczesną jesienią wdrażamy nawożenie składnikami bogatymi w potas, ograniczając zasób azotu. Zaowocuje to wczesną wiosną, kiedy będą rzetelnie przygotowane do wegetacji. Kolejny wiosenny sezon zasilany będzie większą ilością azotu.

Najistotniejszym aspektem jest równomierne rozprowadzanie nawozu na powierzchni. Kiedy zaniedbamy tę część ogrodnictwa otrzymamy zróżnicowanie kolorytu i gęstości roślin, co nie jest pożądanym efektem naszych prac.
Pielęgnacja ogrodu wymaga ogromu wkładu własnego. Wiosna to czas odrodzenia roślin z zimowego letargu. Warto zakupić nożyce do żywopłotu, gdyż ów roślinność jest swoistą wizytówką ogrodu. Przyrosty pędu powinny być skrócone o 1/3 długości. Działanie to odmieni wizerunek żywopłotu, który stanie się momentalnie gęstszy i zdrowszy. Warto pamiętać, że dolna część powinna być znacznie szersza od wyższej, gdyż sprzyja to większemu dopływowi światła. Harmonia to kluczowe słowo przy przycinaniu. Apeluję, abyśmy kierowali się ów poradami, a nie opierali wycinkę o nasze fantazje. Może to zaszkodzić żywopłotowi i zepsuć obraz całego ogrodu.
Odpoczynek na łonie natury wzbogaca mentalnie przepracowanego człowieka. Środowisko naturalne odwdzięcza się nam za troskę o nie. Jest to piękna symbioza, która obfituje w wiele korzyści.

Po więcej produktów do ogrodu zapraszamy do sklepu Egarden24.