Nowe osiedle w Wodzisławiu

elew

Planowana budowa nowoczesnego osiedla mieszkaniowego domków jednorodzinnych i dwurodzinnych została wreszcie oficjalnie ogłoszona przez nasze miasto, które jest głównym podmiotem finansującym przedsięwzięcie związane ze stawianiem nowego osiedla mieszkaniowego.

Miasto jest głównym inwestorem, chociaż korzysta z pomocy i wsparcia wielu innych podmiotów prywatnych, które także walnie mają się przyczynić do powstania nowego osiedla mieszkaniowego na terenie naszego Wodzisławia.

Wodzisław jest stosunkowo niewielkim miastem, zlokalizowanym w południowej części naszego kraju. W ostatnim czasie zaczęło się zjeżdżać do nas stosunkowo dużo nowych mieszkańców, którzy napływali falami do naszego miasta w związku z wybudowaniem fabryki z branży automotive oraz otworzeniem rynku pracy dla ponad 15 000 nowych osób.

Zapotrzebowanie wzrosło zatem na wybudowanie nowego osiedla, które byłoby w stanie ułatwić nowo przybyłym osobom zamieszkanie i osiedlenie się na terenie naszego miasta. Z myślą głównie o nich mają już w przyszłym miesiącu ruszyć prace budowlane na terenie Wodzisławia, które szacunkowo mają potrwać prawie dwa lata.

Zastosowane mają być ciekawie prezentujące się oraz stosunkowo szybkie w konstrukcji ogrodzenia z cegły otaczające wszystkie domki jednorodzinne oraz dwurodzinne. Można ogólnie rzec, że powstające osiedle będzie głównie budowane z cegieł, które zapewnić mają szybszy wzrost budowanego osiedla oraz mają być bardziej odporne niż inne powszechnie stosowane rodzaje materiałów budowlanych. Elewacje z cegły oraz betonowe fundamenty będą stanowiły główną bryłę domów na nowo budowanym osiedlu. Komin z cegły na pewno również się pojawi na stropie domków, zwieńczając w ten sposób jego konstrukcję. Pozostaje oczekiwać na to, jak pierwsze łopaty oficjalnie pójdą w ruch na terenie budowy.