Kursy na urządzenia dźwigowe

suw3

Trudno wyobrazić sobie cywilizację bez dźwigów. Człowiek, pragnąc wznosić coraz większe, wyższe i bardziej okazałe budowle, już przed tysiącami laty musiał zmierzyć się z własną fizyczną słabością uniemożliwiającą mu podnoszenie oraz przenoszenie wielotonowych ciężarów z miejsca na miejsce. Znaleziono na to sposób. Przykładowo proste urządzenia dźwignicowe były używane do budowy piramid, które możemy podziwiać po dziś dzień. Urządzenia takie stały się przed tysiącami lat podstawą i początkiem ambitnego budownictwa.

Paradoksalnie niewiele zmieniło się przez tysiące lat – dziś również potrzebujemy dźwigów, które odpowiadają naszym wciąż rosnącym potrzebom budowlanym. Same urządzenia dźwignicowe jednak nie wystarczą, ponieważ ich obsługą mogą zajmować się jedynie przeszkoleni, wykwalifikowani pracownicy. Raporty GUSu potwierdzają, że polski rynek budowlany wciąż rośnie, a jego potencjał rozwojowy utrzymuje się na wysokim poziomie. Sytuacja na rynku przekłada się na zatrudnienie oraz na zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. By zaspokoić potrzeby rosnącego rynku budowlanego każdego roku muszą pojawić się kolejni pracownicy, a tutaj z pomocą przychodzą kursy.

suw1

Po wpisaniu frazy ,,kurs suwnice” (http://dzwignice.pl/suwnice/) w Google otrzymujemy dokładnie 74 100 wyników – oraz setki odpowiednich ofert. Większość z nich nie jest zbytnio wygórowana jeśli chodzi o cenę i stanowi dobrą inwestycję dla samego zainteresowanego jak i dla firmy, która go zatrudnia bądź dopiero zatrudni. Warto przy tym dodać, że zdobyte uprawnienia, wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego są bezterminowe i ważne na terenie całego kraju. Z kolei fraza ,,kurs podesty ruchome” daje nam niemal pięćdziesiąt tysięcy wyników i oczywiście kolejne dopasowane do zapytania oferty kursów. Jest z czego wybierać – większość stron oferuje zainteresowanym szczegółowe informacje, terminy, promocje i filmy pokazujące, czego w przybliżeniu możemy się po danym kursie spodziewać.

suw2

I wreszcie ,,kurs operatorów maszyn budowlanych” daje nam aż 128 000 wyników – i ukazuje tysiące ofert kursów na co najmniej kilkanaście najczęściej używanych podczas budowy urządzeń: koparki, suwnice, podajniki betonu, żurawie, przycinarki, piły, narzędzia udarowe, podesty ruchome, wózki widłowe oraz wiele innych. Warto dodać, że wiele firm prowadzących takie kursy jest otwartych na indywidualne ustalenia z klientem, przez co osoba zainteresowana może dopasować szkolenie do swoich możliwości, zwłaszcza jeżeli chodzi o czas. Na rynku znajduje się obecnie mnóstwo bogatych ofert kursów pozwalających zdobyć uprawnienia do obsługi maszyn dźwigowych i jeżeli tylko jesteśmy związani z budownictwem, to z pewnością warto z nich skorzystać.