Kilka faktów na temat żywności

rybitwy2

W zdrowym ciele zdrowy duch głosi starodawne porzekadło. W dzisiejszych czasach, gdzie o zdrową żywność jest trudno, nie tak jak przed laty, gdzie na wsiach niemalże każdy miał jakieś owoce, warzywa, itp. Obecnie mamy w sklepach bardzo często wyhodowane niemalże na samej chemii owoce i warzywa.

Co gorsze standardem zaczynają być owoce i warzywa modyfikowane genetycznie – jest to spowodowane kosztami produkcji. Są też nie uczciwi producenci i sprzedawcy, którzy produkty modyfikowane genetycznie sprzedają jako naturalne. Dlatego też sprzedaż jabłek (http://khrybitwy.pl/notowania_cenowe/pokaz.html) naturalnie wyhodowanych od rolników ma się coraz lepiej zwłaszcza ludzie na wsiach mogą iść do sąsiada i kupić owoce często doskonale wiedząc czy i czym były pryskane. Jednak ludzie z miast, którzy nie mają nikogo bliskiego ani zaufanego na wsiach mają o wiele większy problem. Mogą oni co prawda szukać stoisk handlowych ze zdrową żywnością jednak i to bywa często dość trudnym zadaniem.

rybitwy8

Z pomocą przychodzi nam oczywiście internet – to właśnie tam możemy szukać stoisk handlowych. Wystarczy wpisać stoiska handlowe Kraków czy plac targowy Kraków KHRYBITWY. Po znalezieniu adresu mamy możliwość udania się pod wskazany adres. Na miejscu możemy przyjrzeć się produktom oferowanym przez sprzedawców. Tutaj warto kierować się rozsądkiem, a nie tylko i wyłącznie wyglądem. Jeśli jakiś sprzedawca ma zbyt dorodne owoce i warzywa, nienaturalnie piękne, wyrośnięte warto się zastanowić, czy jest możliwość osiągnięcia taki produktów w naturalny sposób. Zdarza się często, że na stoiskach z mniej okazałymi produktami uda się nam kupić owoce i warzywa bez zbędnej chemii. Przecież nie wygląd określa stan danych produktów. Warto pamiętać że warzywa i owoce hodowane naturalnie często nie maja super idealnego wyglądu, a tym bardziej smaku. Więc trzeba uważać aby się nie złapać na zwykły chwyt marketingowy stosowany przez sprzedawców na stoiskach.

rybitwy

Chociaż już jest późno – to jednak o jakości tego co kupiliśmy na targu możemy się przekonać jeśli zostanie nam część owoców i warzyw, ponieważ w dzisiejszych czasach chemia jaka jest stosowana opóźnia też procesy starzenia się warzyw. Jeśli kupione warzywa i owoce będą zachowywać świeżość zbyt długo i nawet w minimalnym stopniu nie zauważymy procesów starzenia może to oznaczać, że kupiliśmy żywność naszpikowaną chemią lub co gorsza żywność ta jest modyfikowana genetycznie. W takiej sytuacji warto następnym razem wybierając się na zakupy zrobić je u innego sprzedawcy. Czasu nie da się cofnąć, jednak można zadbać o zdrowsze produkty.