Kiedy udać się z dzieckiem do psychologa?

Martwisz się, ponieważ Twoje dziecko zbyt dużo czasu spędza przed komputerem? Zwracasz mu na to uwagę, ale ono nie zauważa problemu i nadal żyje w swoim świecie. Coraz bardziej zamyka się w sobie i czujesz jak powoli traci kontakt z rzeczywistością. W szkole dostaje słabe stopnie, a nauczyciela narzekają, że jest rozkojarzone. Nie potrafi nawiązać kontaktu z rówieśnikami, wolny czas spędza samotnie.

W dzisiejszych czasach jest to problem, który dotyka coraz większą liczbę dzieci w różnym wieku. Wielu zapracowanych rodziców w takich przypadkach nie zauważa niczego niepokojącego. Jednak jest to sytuacja, która wymaga podjęcia stosownych działań. Być może dziecko jest uzależnione od komputera i internetu. Może mieć też jakieś inne zaburzenia. Jednym z nich jest fobia społeczna, która bardzo często pojawia się w okresie dojrzewania. Objawia się ona głównie unikaniem sytuacji społecznych, które wywołują bardzo silny lęk. Niezbędny może okazać się psycholog dziecięcy, który postawi właściwą diagnozę.mental-health-2313430_640
Dobry psycholog potrafi przeprowadzić fachową rozmowę z dzieckiem, dotrzeć do niego i nawiązać z nim kontakt. Tacy specjaliści są znani z odpowiedniego podejścia do młodych ludzi, doskonale potrafią zrozumieć ich problemy. Kraków jest miastem, w którym bez problemu znajdziesz mnóstwo poradni psychologicznych. Nie trzeba się obawiać takiej wizyty, przekonaj swoje dziecko, że jest ona niezbędna. Kiedy dziecko rozpocznie terapię bardzo szybko zobaczysz jej efekty. Twoja pociecha wreszcie będzie radosna i pełna chęci do życia.
Sprawdź ofertę kliniki Salvate