Jak zafundować sobie piękne loki?

marzysz-o-lokach-jak-modelowac-wlosy-760x428

Gęste, długie włosy upstrzone ślicznymi, miękkimi lokami to chyba marzenie każdej kobiety – szczególnie tych, które mają naturalnie proste jak struna włosy mało podatne na jakiekolwiek kręcenie. Aby osiągnąć efekt włosów jak z obrazka, trzeba się trochę namęczyć, jednak jest to jak najbardziej osiągalne domowymi metodami, bez pomocy fryzjera.


Podstawą do zrobienia loków jest odpowiednie urządzenie do loków. Właściwie zaprojektowane będzie nawijało włosy na specjalny wałek przy jednoczesnym podgrzewaniu, czyli suszeniu włosów. Zanim zaczniemy nawijać włosy na lokosuszarkę, należy je dokładnie umyć, osuszyć ręcznikiem, by były wilgotne, a następnie nałożyć na nie odrobinę pianki do stylizacji. Dzięki niej fryzura będzie dużo trwalsza.

mte3mhg2otgwlosy_proste_krecone_lokowkaBardzo wygodnym, nowoczesnym urządzeniem jest lokosuszarka obrotowa, dostępna dziś u wielu producentów tego typu akcesoriów. Pozwala ona jednocześnie kręcić i układać włosy, jest bardzo wygodna gdy chodzi o ich nawijanie na wałek, a także przydatna wówczas, gdy pragniemy za pomocą lokówki ułożyć ciekawą fryzurę, na przykład w lekkie fale, podkręcając nieco włosy. W zależności od tego, jak duże chcemy mieć loki, wybieramy odpowiednią nakładkę na lokosuszarkę.

Dziś używanie tego urządzenia jest bardzo powszechne u tych kobiet, które lubią mieć perfekcyjnie wystylizowaną fryzurę, a nie lubią marnować czasu na nawijanie włosów na wałek przed pójściem spać, lub korzystanie z innych, niezbyt polecanych metod kręcenia włosów w piękne loki – lokosuszarki są po prostu najwygodniejsze. Możemy je zabrać ze sobą wszędzie – wrzucić do torebki lub zabrać na wakacje.