Jak tanio zareklamować swoją firmę?

uloty4

Coraz częściej pragniemy zyskać poczucie niezależności i poprawić swoją sytuację materialną. Z tego powodu decydujemy się np. na założenie własnej firmy. Bez problemu możemy ją już sami poprowadzić i sporo na tym zyskać. Jest jednak jeden problem, z którym spotykają się wszyscy właściciele nowych firm.

Chodzi oczywiście o reklamę – musimy przecież promować swój biznes, by zdobyć dla siebie nowych klientów. Jak jednak mamy to zrobić, skoro początkowo nie dysponujemy zbyt dużą ilością pieniędzy?

uloty3

Początkowo postarajmy się wykorzystać do tego celu ulotki a6 – w końcu są one wciąż jednym z popularniejszych narzędzi do promowania biznesu. Co więcej, z tego sposobu możemy skorzystać niemalże za darmo. Wystarczy, że samodzielnie zajmiemy się całą „kampanią” ulotkową, co wcale nie musi być trudne. Na samym początku musimy oczywiście ustalić, jak będą prezentować się takie ulotki. W wykonaniu tego zadania pomogą nam więc specjalistyczne programy graficzne, w których wykonamy projekty wszelkich broszurek. Jeśli jednak nie czujemy się dobrze w sprawach związanych z komputerem, zlećmy to zadanie zaprzyjaźnionemu z nami informatykami. On na pewno nie weźmie zbyt wiele pieniędzy za stworzenie takich ulotek. Następnie, gdy już przygotujemy sobie projekty broszurek, to oczywiste, że musimy je wydrukować.

 

Dobrze by było, gdybyśmy sami posiadali profesjonalną drukarkę – bo taki sprzęt pomógłby nam sporo zaoszczędzić. Jeśli nim jednak nie dysponujemy, znajdźmy firmy, które zaproponują nam druk ulotek. Wyszukajmy je przez internet, a następnie sprawdźmy ich strony internetowe. Dowiedzmy się, ile pieniędzy zapłacimy za wydrukowanie wszystkich ulotek, jakie tylko są nam potrzebne. Na końcu wybierzmy dla siebie firmę, która zaproponuje nam najniższą stawkę za usługę. To z niej skorzystajmy, by odrobinę zaoszczędzić. Później odbierzemy już swoje ulotki i wystarczy tylko, że dobrze z nich skorzystamy. Musimy bowiem poroznosić je do różnych miejsc, by o naszym biznesie dowiedziała się jak największa liczba osób. Jeśli więc dysponujemy wolnym czasem, sami zabierzmy się za taką pracę. Weźmy swoje ulotki składane do rąk i roznośmy je po klatkach schodowych oraz w galeriach handlowych. Im więcej ludzi je dostanie, tym oczywiście lepiej.

uloty4

Można więc spokojnie wypromować własny biznes w internecie – jeśli jednak roznoszenie ulotek nie będzie nam odpowiadać, skorzystajmy z innych metod, bo jest ich naprawdę mnóstwo. Zawsze możemy przecież zacząć promować się w internecie. Z pewnością mamy w swoim biurze przynajmniej jeden komputer i połączenie z siecią, więc spokojnie możemy to wykorzystać. Załóżmy po prostu dla własnej firmy stronę internetową. Opiszmy na niej, czym się zajmujemy i dlaczego warto skorzystać właśnie z naszych usług. Następnie postarajmy się wypromować portal na innych, popularnych już stronach internetowych. Kontaktujmy się regularnie z internautami, którzy zadadzą nam pewne pytania lub będą chcieli uzyskać informacje o firmie. To ważne, aby utrzymywać dobre relacje ze swoimi klientami.

 

źródło: https://www.jkbprint.pl/uslugi-dla-biznesu/ulotki