Dobre sklepy dla sportowców

siłownia

Sport to zagadnienie, które wymaga wielu poświęceń, wyrzeczeń, i włożenia mnóstwo pracy nad sobą, swoim ciałem, ale przede wszystkim – nad własną silną wolą. Wbrew pozorom, choć sport dotyczy wysiłku fizycznego, a nie intelektualnego, to aby osiągać w nim dobre wyniki, trzeba opracować solidny plan treningowy i dietetyczny, i trzymać się go – a to wymaga przestudiowania wielu źródeł, by dowiedzieć się, co i w jakich ilościach należy jeść, jak ćwiczyć, aby nie nabawić się kontuzji, i tym podobnych.

Na przykład gdy chodzi o odżywki dla sportowców – nie wystarcz tylko kupić jakiejkolwiek odżywki w specjalnym sklepie, i oczekiwać rewelacyjnych sukcesów w sporcie, trenując ponad siły. Trzeba umieć znaleźć cienką granicę między zdrowym odżywianiem i suplementacją diety, a przesadą i przeciążaniem organizmu, co może prowadzić do uszczerbku na zdrowiu i różnych kontuzji.

6005998996_ca9fb1d1a3_o

Glutamina to anabolik stosowany do zwiększania syntezy białka w mięśniach, a co za tym idzie – do zwiększania przyrostu masy mięśniowej, by mięśni było więcej, i by ładniej wyglądały. Jeśli sportowcowi potrzebna jest glutamina tabletki na przyrost masy mięśniowej nabędzie on w specjalistycznym sklepie z odżywkami dla sportowców. Doświadczeni sprzedawcy, którzy tam pracują, to przeważnie kulturyści, którzy na co dzień sporo trenują, i wiele tych anabolików oraz odzywek przetestowali na sobie. Warto zaglądać zatem do tych sklepów, w których sprzedawcy to młodzi, dobrze zbudowani mężczyźni z wyraźnie zarysowanymi mięśniami. Ta logika jest bardzo prosta i prowadzi do prostych wniosków – skoro sprzedawca wygląda tak, jak my zamierzamy wyglądać, to na pewno doradzi nam co zrobić, i za pomocą jakich tabletek osiągnąć taki efekt.

Z kolei kreatyna to delikatny w działaniu suplement – który zażywa wielu sportowców. Kreatyna zwiększa odporność na ból, a zatem pozwala dźwigać więcej ciężarów i trenować ciężej, niż w normalnych warunkach. Oprócz tego, pozwala uniknąć na drugi dzień efektu zakwasów, a to ogólnie zwiększa wydajność organizmu i efektywność treningów. Jeśli potrzebna jest kreatyna sklep, w którym pracują sportowcy, będzie dla nas dobrym wyborem. Sprzedawca pozwoli nam dobrać idealny preparat dla nas i chętnie doradzi, jak go zażywać, w jakich cyklach, i co konkretnie kreatyna spowoduje. To bardzo ważne, ponieważ odżywki i suplementy dla sportowców stosuje się w określonych warunkach:

  • przez odpowiednią ilość dni
  • w odpowiednich ilościach
  • przy konkretnych rodzajach treningów

Należy mieć umiar w stosowaniu wszelkich odżywek, nawet niegroźnej kreatyny, ponieważ ich nieumiejętne stosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

siłownia
Warto przy tym pamiętać – że żadna tabletka nie zastąpi nam zbilansowanej diety i solidnego, regularnego ruchu na świeżym powietrzu. Jeśli wybieramy się do sklepu z suplementami licząc na to, że dostaniemy lek, który zrobi z naszego ciała Adonisa po kilku dniach stosowania, to lepiej zrezygnujmy i nie podejmujmy tego kroku wcale. Podejmijmy go, gdy już będziemy gotowi na zmiany przyzwyczajeń.