Czym kierować się przy wyborze markiz do domu?

markizy_zewnetrzne_screen

Markizy mocowane na zewnątrz okien skutecznie chronią wnętrza budynków przed nagrzaniem w czasie upalnych dni. Z wykonanych badań wynika, że są one do 8 razy lepsze niż powszechnie używane rolety wewnętrzne, które zazwyczaj zasłaniają ostre światło słoneczne. Markizy zatrzymują promienie słoneczne już przed szybą i odsyłają ciepło na zewnątrz ochraniając w ten sposób przed nagrzewaniem pomieszczenia.


Markizy zewnętrzne Velset ograniczają zużycie energii w urządzeniach klimatyzacji. Nie musimy wtedy płacić dużych rachunków za prąd. Markizy solarne nie zużywają energii z sieci elektrycznej, zasilane są baterią ładowaną jedynie promieniami słonecznymi. Jednym z większych producentów dwutlenku węgla są budynki (40% udziału w globalnej wielkości). Wykorzystywanie markiz zewnętrznych przyczynia się do redukcji dwutlenku węgla do powietrza.
markizy-1
Okna osłonięte markizami w przeciwieństwie do rolet zewnętrznych pozwalają na napływ naturalnego światła. Markizy dachowe przepuszczają dostateczną ilość światła aby nie używać innego oświetlenia.

Markizy bardzo dobrze zacieniają każde pomieszczenie, przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności na ogródek. W pomieszczeniu jest jasno tak jak być powinno. Nie ma potrzeby włączania dodatkowego oświetlenia jak to może być w wypadku zaciągnięcia rolet wewnętrznych czy zewnętrznych. Co więcej markiza posiada prześwit, który nie przysłania całkowicie widoku na zewnątrz, a z drugiej strony zapewnia nam kompletną prywatność chroniąc przed wzrokiem wszystkich sąsiadów.

Artykuł powstał przy współpracy z:

dodatki-velset